URNA MED LOCK, keramik, Marian Zawadsky, Tilgman 1960.

Sgrafittodekor föreställande Lokes straff ur den nordiska mytologin. Sign Marian 1960 Tilgmans keramik. Höjd 43 cm.

Smärre slitage. Obetydlig fotringsnagg.

Lähtöhinta
3 000 SEK