BARNVAGN, rotting och metall, 1800/1900-tal.

Underrede metall. Korg i trä och flätad rotting. Suflett i trä. Handtag i svarvat trä. Hjul i trä och metall. Målad i grönt, rött och vitt. L 120, b 55, h 95.

Slitage. Skador. Lagningar. Rost. Suflettens tyg saknas.

Lähtöhinta
1 200 SEK