POKAL, silver, Lars Löfgren, Hudiksvall 1845. Vikt 298 gram.

Konisk form på rund fot med stiliserad bladdekor i relief. Graverad med växtdekor, lagerkransar och monogram. Höjd 21 cm, diameter 16 cm.

Bruksslitage, repor, liten buckla på fotringen samt minimal buckla på mynningens kant.

Lähtöhinta
3 500 SEK