Hilding Nyman

(Ruotsi, 1870-1937)
Hilding Nyman
(Ruotsi, 1870-1937)

HILDING ELOF NYMAN, olja på duk, signerad, troligen 1900-talets första hälft.

Kvinna i huckle vid skogsbryn. 55x74 cm.

Enstaka krackeleringar.

Lähtöhinta
2 500 SEK