Dekor av figurscener, delvis förgyllda. Kaffekanna, mjölkanna, bonbonjär, skål och två koppar med fat. Höjd 7 - 17 cm.
Slitage, färgbortfall. Kaffekanna med lagning, lock till bonbonjär med omfattande lagning,