BYRÅ. Barock, Nordeuropa 1700-tal.

Rik intarsiadekor av blomor och blad. Fyra lådor. Draghandtag och nyckelskyltar av mässing. Sammetsklädd skiva. L 87, b 53, h 83.

Renoverad. Kompletterad. Skador. Senare beslag. Nyckel saknas. Avaimet puuttuvat.

Lähtöhinta
6 000 SEK