537807

BROSCH SAMT HÄNGE, silver samt glasstenar, sent 1800-tal. Total vikt ca 32,5 gram.

Brosch, förgylld silver med genombruten dekor, infattade antikslipade glasstenar. Längd ca 5,5 cm. Hänge, silver med olikslipade glasstenar, avtagbar kläpp. Total längd ca 8 cm.

Enstaka stenar saknas. Skador.

Lähtöhinta
1 500 SEK