Wilhelmina Lagerholm

(Ruotsi, 1826-1917)
Wilhelmina Lagerholm
(Ruotsi, 1826-1917)

WILHELMINA LAGERHOLM, olja på duk, signerad och daterad 1859.

Porträtt av konstnären Bengt Nordenberg (1822-1902). Målat i Düsseldorf. Bildens mått ca 21 x 14 cm.

Sedvanligt ytslitage.

Lähtöhinta
1 500 SEK