Online-teemahuutokaupat
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Private Collection of Hand-Knotted Persian Artifacts E1309
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
537940

Bertil Vallien

(Ruotsi, Syntymävuosi 1938)
Bertil Vallien
(Ruotsi, Syntymävuosi 1938)

BERTIL VALLIEN, skål, glas, Boda-Åfors, Unik, 1900-talets fjärde kvartal.

Mönster i gult underfång. Numrerad 1800. Diameter 22, h 14 cm.

Bruksslitage, skav, nagg på fotringen.

Lähtöhinta
4 000 SEK
Kuvan käyttöoikeudet