KISTA, allmoge, 1800-talets andra hälft.

Målad. Beslag och handtag av smide. Daterad 1876. Längd 96. Djup 61. Höjd 52 cm.

Repor och märken. Torrsprickor. Låst. Nyckel saknas. Avaimet puuttuvat.

Lähtöhinta
1 500 SEK