TAKLAMPA, porslin, troligen Carl-Harry Stålhane, omkring 1900-talet mitt. Höjd 45 cm exkl fästanordning.

Reliefdekor. Diameter 24 cm.

Bruksslitage, färgbortfall på metall. Troligen senare kopp med mindre anlöpningar.

Lähtöhinta
4 000 SEK