Royal Copenhagen

(Tanska, 1775-)
Royal Copenhagen
(Tanska, 1775-)

PARTI FIGURINER, 3 st, bland annat Kunglig Dansk, 1900-tal.

En med två sälar, en kvinna med flöjt samt kvinna med gäss. Höjd ca 11-16,5 cm.

Slitage, repor och märken/mindre ytliga nagg. Tillverkningsdefekter.

Lähtöhinta
1 500 SEK