Nystilar

Nystilar

SKRIVBORD/SKÄNK, nyrenässans, 1800-talets slut.

Rik dekor. Utdragslådor i sarg samt en dörr på vardera sida. Längd ca 127, djup ca 56, höjd ca 82 cm.

Slitage, repor och märken. Mindre renovering, bland annat senare bemålning. Nyckel saknas. Avaimet puuttuvat.

Lähtöhinta
2 000 SEK