SPEGEL och KONSOLBORD, gustaviansk stil, 1900-talets första hälft.

Bronserade Dekor av medaljong, flankerad av festonger, krönande bandrosett. Höjd ca 190 cm. Konsolbord med överkragade kannelerade kopplade ben, dekor av urna. Stenskiva. Bredd 79, djup 40, höjd 80 cm.

Bruksslitage, färgbortfall, fläckar, sprickor, skador. Renoverade samt kompletterade. Lagningar. Skiva med nagg.

Lähtöhinta
6 000 SEK