546006

SPINDELUR, mässing, märkt C. Clayton, London, 1700-tal.

Ytterboett med driven dekor, slät innerboett, stålvisare, verk märkt C. Clayton, London 2733. Diameter, verket 33mm. Nyckel finns.

Skadad urtavla. Innerboett med bucklor. Visare med rost. Ej funktionstestad. Avainet sisältyvät.

Lähtöhinta
3 000 SEK