552473

SKÅLAR, 4 st, förgylld metall och glas, Louis Seizestil, omkring år 1900.

Genombruten dekor med girlander, bevingade fåglar, facklor samt bladverk. Glasskålar med slipad dekor. 10 och 32 cm.

Ytskikt med slitage. Några repor.

Lähtöhinta
6 000 SEK