MATSERVIS, 50 delar. Porslin. Rosenthal "Sanssouci".

Beigeglaserad med dekor av blommor och förgyllda detaljer. 12 mattallrikar, 12 djupa tallrikar, 10 förrättstallrikar, 5 assietter, kanna, såsskål, 8 uppläggningsfat och -skålar samt terrin med lock.

Enstaka nagg. Ställvis något sliten förgyllning.

Lähtöhinta
3 000 SEK