Online-teemahuutokaupat
Madeleine Pyk – A Collection F769
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Private Collection of Hand-Knotted Persian Artifacts E1309
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:

Anders Zorn

(Ruotsi, 1860-1920)
Anders Zorn
(Ruotsi, 1860-1920)

ANDERS ZORN, etsning, utförd 190, signerad med blyerts samt oläslig dedikation.

"Gerda Lundequist", 19,9 x 14,8 cm

Gulnad, backboard staining, rester av papperstejp längs kanterna a tergo. Oramad.

Kirjallisuus

Asplund 226. Hjert & Hjert 147.

Muut tiedot

Skall enligt uppgift ha tillhört E Brdins etsningssamling.

Lähtöhinta
8 000 SEK