556915

SKÅL på FOT, glas, ur serien "Cancan", Kjell Engman, Kosta Boda. 1900-talets andra hälft.

Röd/blå och flerfärgad glasmassa. Signerad Kosta Boda art.coll. K Engman 59147. Höjd 29 cm. Diameter 31 cm.

Slitage.

Lähtöhinta
1 500 SEK