Mikael Dahl

(Sverige/England, 1659-1743)
Mikael Dahl
(Sverige/England, 1659-1743)

MIKAEL DAHL, tillskriven, olja på duk, signerad Dahl

Dam i sidenklänning. Ca 76x62 cm.

Dubblerad duk. Oxiderad fernissa. Beskuren. Lagningar med retuscher. Skav längs ramens kant.

Lähtöhinta
20 000 SEK