SPEGEL och KONSOLBORD, nyrokoko, 1800-talets slut.

Förgylld och bronserad, krön med rocailler, blommor och girlanger, fassetterat glas. Höjd ca 166, bredd 72 cm. Konsolbord med stenskiva, två ben, rocailler och festonger. Längd 81, bredd 32, höjd 75 cm.

Spegeln med renoverad baksida, fläckar på förgyllning, översta delen på krönet knäckt, slitage och små avslag, glas fläckigt och suddigt, konsolbordet med avslag, skador.

Lähtöhinta
4 000 SEK