KANDELABER, mässing, Nyköpings Mässingsbruk, 1800-/1900-tal.

Rund fot. Nr 24. Lösa ljusarmar för fyra ljus. Det mittersta ljuset med lock. Höjd 49 cm.

Ytskikt med smärre slitage.

Lähtöhinta
2 500 SEK