BIBEL, Sverige, troligen 1600-tal.

Helfranskt skinnband, med underliggande trä. Längd 24, bredd 20

Hårt slitage, skador, bokspännen saknas, lagningar. Ej fullständigt genomgången.

Alkuperä - Provenienssi

Enligt uppgift i bibeln: Cristina Elisabeth Stenström 1811- ?

Lähtöhinta
2 000 SEK