Kellot
573168

BORDSPENDYL, Frankrike 1800-talets slut.

Förgylld brons. Runt urhus krönt av urna. Lejonmaskaroner med ring hänklar. Akantusdekorerade volutfötter på rektangulär bas. Höjd 56 cm.

Något slitage. Funktion ej kontrollerad. Nyckel saknas.

Lähtöhinta
8 000 SEK