Victor Forssell

(Ruotsi, 1846-1931)
Victor Forssell
(Ruotsi, 1846-1931)

VICTOR FORSSELL, olja på pannå, signerad.

"Från Waldemarsudde". 21,5 x 13.

Spricka i pannå. Repor. Små hål.

Näyttelyt

Konstakademiens minnesutställning 1932.
Sverige Allmänna konstförening, 1950.

Lähtöhinta
8 000 SEK