SKRIVSEKRETÄR, Danmark, 1900-talets mitt

Fanerad med valnöt. Nedfällbar skrivklaff med bakomliggande skrivinredning av fack och lådor. Fyra lådor under skrivklaff. Bredd 89. Djup 42. Höjd 126 cm. Nyckel finns.

Slitage, repor och märken. Mindre fanerskada på en lådfront. Nyckel till lådor saknas. Avainet sisältyvät.

Lähtöhinta
2 000 SEK