Rokoko

(Ruotsi)
Rokoko
(Ruotsi)

SKÅP, rokoko, 1700-tal.

Senare målning och beslag. Tudelat. Överdel med uppsvängt krön, dörrpar med bakomliggande hyllplan och skedhylla. Underdel med tre lådor. Renoverat. Bredd 102. Djup 43. Höjd 188 cm. Nyckel finns.

Repor och märken. Avainet sisältyvät.

Lähtöhinta
14 000 SEK