SPEGEL, rokoko, 1700-talets mitt, märkt M S H (trol ägarsign).

Förgylld och bronserad. Svängt profilerat krön. H 94.

Renoverad 1931 enl etikett, omförgylld, övre spegelglaset senare. Smärre skador/slitage.

Lähtöhinta
5 000 SEK