Gustaviansk

(Ruotsi, 1775-1810)
Gustaviansk
(Ruotsi, 1775-1810)

SKRIVBORD/BORD, sengustavianskt, omkring år 1800.

Senare målning och bronsering. Skuren dekor. En låda i sarg. Längd 105. Bredd 56. Höjd 75 cm.

Slitage, repor och märken. Någon torrspricka i sarg.

Lähtöhinta
4 000 SEK