TUBKIKARE, W J Holst, Malmö, omkring år 1900.

Gulmetall. Märkt "W J Holst, Ko: Hofoptiker, Malmö". Längd 53 cm.

Bruksslitage. Bucklor. Defekt lucka framför lins samt lins med skador. Pappersklädsel mestadels bortskavd. Anlöpningar.

Lähtöhinta
1 500 SEK