DRAGKISTA, troligen Spanien 1900-tal.

Fanerad med lövträ, fronten med skrivklaff med lådinredning samt två små och två stora lådor, draghandtag av mässing, längd 102, bredd 48, höjd 107 cm.

Repor, ytskador, bruksslitage, sprickor. Nyckel saknas. Avaimet puuttuvat.

Lähtöhinta
3 000 SEK