MAT- SAMT FÖRRÄTTSKNIVAR, 12+9+3, silver, England, mest 1800-tal. Tot ca 1600 gram.

12 matknivar, 9+3 förrättsknivar, samtliga med silverskaft och rostfria knivblad. Längd 21,5-25,5 cm.

Slitage, bucklor, repor, slagmärken, två matknivar samt en förrättskniv med helt löst blad i skaftet, några med lagning mellan skaft och blad.

Lähtöhinta
3 000 SEK