IKEA

(Ruotsi, 1943-)
IKEA
(Ruotsi, 1943-)

FÅTÖLJ OCH SOFFA, IKEA, 1960-tal. Teak och skinn.

Tvåsitssoffa och fåtölj med lösa plymåer. Runda ben med h-kryss. Röd skinnklädsel. Fåtöljens höjd 70, längd 76, sitthöjd 38, djup 82 cm. Soffans höjd 70, längd 130, sitthöjd 38, djup 82 cm.

Slitage. Smuts.

Muut tiedot

Enligt uppgift inköpt på IKEA i Älmhult 1963.

Lähtöhinta
4 000 SEK