593248

Sven Palmqvist

(Ruotsi, 1906-1984)
Sven Palmqvist
(Ruotsi, 1906-1984)

SKÅLAR 8 st OCH ISHINK 1 ST, glas, "Colora", Sven Palmqvist, Orrefors.

6 små skålar, 1+1 större skålar, ishink med tång. Höjd 7-13 cm.

Bruksslitage. Repor.

Lähtöhinta
1 500 SEK
Kuvan käyttöoikeudet