HALSBAND samt RING, silver, Rosa Taikon, Bernd Janousch, 1978. tot ca 50 gram.
Runt hänge med upphöjd mitt och hängande kedjetofs. Signerad och numrerad 8/10. Längd 50 cm. Ring, signerad och numrerad 6/14. Storlek 16,5/51.
Bruksslitage.