Mönsterdekor i Famille noir-paletten. Insatser i mässing. Längd 19cm, bredd 11cm, höjd 8cm.
Slitage. Senare insatser. Insatser med anlöpningar. Nagg. Insatser med synliga lödningar. Repor.