LJUSSTAKAR, 1 par, brons, senempire, 1800-talets första hälft.

Räfflade pelare. Trekantig sockel med tassfötter och akantusblad. Urnformad ljuspipa med akantusblad. Höjd 26 cm.

Smärre bruksslitage. Manschetter saknas.

Lähtöhinta
2 000 SEK