Gustaviansk

(Ruotsi, 1775-1810)
Gustaviansk
(Ruotsi, 1775-1810)

SKÄNK. Gustaviansk, omkring 1800.

Rak form med dörrpar. Dekor av bland annat räfflade speglar samt lagerstav. Längd ca 150, djup ca 59, höjd ca 112 cm. Nyckel finns.

Slitage, repor och stötmärken/mindre stötskador. Mindre renovering och komplettering, bland annat senare nyckelbrickor samt förstärkningar. Lås fungerar ej. Avainet sisältyvät.

Lähtöhinta
10 000 SEK