602588

DIGITALT HERRFICKUR, guld 14K, International Watch Company, Pallweber, sannolikt 1890-tal. Vikt ca 113 gram.

Urtavla med digitala siffror för timmar och minuter, sekundvisare, ytterboetten med småmönstrad yta, boetten numrerad 51631. Diam 51 mm.

Slitage, urtavlan med någon smärre hårspricka, boetten möjligen ej IWC, ej funktionstestad.

Lähtöhinta
10 000 SEK