Anders Zorn

(Ruotsi, 1860-1920)
Anders Zorn
(Ruotsi, 1860-1920)

ZORN, ANDERS, etsning, sign.

"På sanden". Efter oljemålningen "I sanden", utförd av Zorn 1914. Plåtstrl ca. 17 x 25.

Gulnat blad.

Kirjallisuus

Hjert & Hjert 1980, nr 279. Anders Zorn Etchings, catalogue raisonné 2007, nr ZG 271.

Lähtöhinta
4 000 SEK