TAKLAMPA, 1920/30-tal. Höjd 40 cm exkl kedja och kopp.

Patinerad metall. Fem ljuspunkter med trådklädda skärmar. Diameter 68 cm.

Bruksslitage, visst ytslitage. Senare skärmar, varav en något ojämn. Ej funktionstestad.

Lähtöhinta
3 000 SEK