TALLRIK, porslin, Kornilov, Ryssland, 1800-talets mitt/andra hälft.

Dekor av strödda blommor med förgyllda detaljer. Diameter 24 cm.

Bruksslitage. Ett nagg. Visst glasyrbortfall.

Lähtöhinta
1 500 SEK