Online-teemahuutokaupat
China for the West F780
Huutokauppa:
Gunnel Nyman – Eternal Beauty in Glass F787
Huutokauppa:
Curated Timepieces – January F758
Huutokauppa:
A Classic Selection F752
Huutokauppa:
Selected Fashion – A Private Collection F771
Huutokauppa:
Selected Modern Silver F764
Huutokauppa:
Islamic Works of Art and Oriental Carpets  E1310
Huutokauppa:
Kitchen Stories E1284
Huutokauppa:

Sven Wejsfelt

(Ruotsi, 1930-2009)
Sven Wejsfelt
(Ruotsi, 1930-2009)

VASER 4 st OCH POKAL 1 st, stengods. Sven Wejsfelt, Gustavsberg studio, 1980-tal. Två unika.

Olika former och glasyrer. Samtliga signerade och med olika årtal. Höjd 10,5-18,5 cm.

Två med nagg resp. glasyrbortfall. En med tillverkningsdefekt vid mynningen.

Lähtöhinta
1 500 SEK
Kuuluu jälleenmyyntikorvauksen piiriin

Taiteen jälleenmyyntikorvaus Suomen : Kuvasto
Taiteen jälleenmyyntikorvaus Ruotsissa: BUS

Kuvan käyttöoikeudet