VASER 4 st OCH POKAL 1 st, stengods. Sven Wejsfelt, Gustavsberg studio, 1980-tal. Två unika.
Olika former och glasyrer. Samtliga signerade och med olika årtal. Höjd 10,5-18,5 cm.
Två med nagg resp. glasyrbortfall. En med tillverkningsdefekt vid mynningen.