Leander Engström

(Ruotsi, 1886-1927)
Leander Engström
(Ruotsi, 1886-1927)

LEANDER ENGSTRÖM, olja på duk, signerad

Fjällbäck. 33 x 41 cm. A tergo en till hälften avslutad målning föreställande en sydländsk kvinna.

Sedvanligt ytslitage. Mindre repor.

Lähtöhinta
15 000 SEK