PIEDESTALER med YTTERFODER, ett par, Jugend, 1900-talets början.

Två piedestaler och två ytterfoder. Polykrom glasyr med dekor av näckrosor och svanar. Delvis förgyllda. Piedestalernas höjd ca 82 cm, krukornas höjd 26, diameter 30 cm.

Krukorna med skador och sprickor samt slitage. Piedestalerna med slitage och smärre nagg.

Lähtöhinta
4 000 SEK