Jean (Hans) Arp

(Ranska, 1887-1966)
Jean (Hans) Arp
(Ranska, 1887-1966)

HANS ARP, färgserigrafi, stämpelsignerad (delvis dold) och numrerad VIII/XXX.

"Affische St Gallen II", 1966. 70 x 50 cm.

Ej examinerad ur ram. Svagt gulnad.

Alkuperä - Provenienssi

Sydsvenska Dagbladets konstsamling.
Galerie Leger, Malmö.

Lähtöhinta
2 000 SEK
Kuuluu jälleenmyyntikorvauksen piiriin

Taiteen jälleenmyyntikorvaus Suomen : Kuvasto
Taiteen jälleenmyyntikorvaus Ruotsissa: BUS

Kuvan käyttöoikeudet