TELEFON OCH HÖGTALARE, valnöt och bakelit, sannolikt 1950-60-tal. LM Ericsson.

Troligen för telefonväxel eller sekreterare. Modell DBF 1101-3. I originalkartonger från LM Ericsson. Höjd 12, längd 24 och höjd 14, längd 15 cm.

Obetydligt bruksslitage. Ej funktionstestad. Telefonjacket saknas.

Lähtöhinta
1 500 SEK