TÄNDSTICKSASKFODRAL, 2 st, samt AKSFAT, 2 st, silver, Sverige, 1910/20-tal, vikt 355 gram.

Askfat, 2 st, K. Andersson, Stockholm, 1919. Tändsticksplån, Folke Malmstedt, Landskrona, 1921. Tändsticksplån, importstämplat samt fullmaktstämplad Gustaf Wikström, Göteborg, 1927. Längd 6-12 cm.

Bruksslitage, ett plån med monogramgravyr.

Lähtöhinta
1 500 SEK