SOCKERSKÅL OCH GRÄDDKANNA, Silver, 1900-tals första hälft. Samanlagt vikt 539 g.

En sockerskål med lock samt en gräddkanna, invändigt förgyllda. Höjd ca 14 cm respektive 11 cm.

Slitage, repor, siten förgyllning.

Lähtöhinta
2 000 SEK