Korut
624149

BROSCH med MINIATYR, 18K guld med blå emalj och porslin medaljong, Gustav Möllenborg, Stockholm, 1852. Vikt ca 23,22 g.

Central medaljong med miniatyr hand måleri föreställande två barn och hemligt fack för minnessaker till baksidan. Diameter 5,2 cm. Originaletui medföljer.

Repor. Mindre förlust av färg på medaljong och emalj. Bruksslitage.

Lähtöhinta
5 000 SEK